Rūpes par vidi
Cenšamies samazināt savu ekoloģisko pēdu Latvijā un mudināt arī sabiedrību būt videi draudzīgiem.
Atpakaļ

Bateriju un nolietotās mazās sadzīves tehnikas pieņemšana 
 

Nereti iedzīvotāji nezina, ka arī telefona lādētājs, nolietotais fēns vai datu nesēji ir jāatdod pārstrādei, nevis jāizmet atkritumos – tādējādi mazinot vides piesārņojumu un veicinot atbildīgu izturēšanos gan pret savu veselību, gan apkārtējo vidi. Kopš 2011. gada visos „Maxima Latvija” veikalos ir izvietoti bateriju stendi, kuros iedzīvotāji aicināti nodot izlietotās baterijas. Savukārt visos „Maxima Latvija” XX un XXX formāta veikalos iespējams nodot nolietoto mazo sadzīves tehniku.

Videi draudzīgu maisiņu un iepakojumu izmantošana
 

„Maxima Latvija” kā pirmais no mazumtirdzniecības uzņēmumiem jau 2008. gadā pilnībā atteicās no bezmaksas lielajiem plastmasas maisiņiem – šādu lēmumu pieņēmām tieši vides aizsardzības apsvērumu dēļ. Tāpat jau ilgāku laiku mūsu veikalos polietilēna maisiņus pie kasēm ir nomainījuši maisiņi ar EPI piedevu, kas ļauj maisiņiem vidē sadalīties daudz ātrāk. Klientiem nodrošinām arī iespēju iegādāties auduma maisiņus un kartona kastes, kas ir videi draudzīgāks iepakojums. Tāpat veikalos, kuros tas ir iespējams, klientu izvēlētos sveramos kulinārijas produktus iepakojam nevis plastmasas maisiņos, bet gan pārtikas ietinamajos papīros.

„Maxima Latvija” darbinieku dalība „Lielajā Talkā"
„Maxima Latvija” darbinieki katru gadu piedalās „Lielajā Talkā" un palīdz sakopt apkārtni ap veikaliem visā Latvijā, kā arī ap biroju un veikalu noliktavām Rīgā.
Velosipēdu novietnes pie “Maxima Latvija” veikaliem
Pie vairākiem “Maxima Latvija” veikaliem jau ir pieejamas jaunās, drošās velosipēdu novietnes. Šobrīd tās pieejamas Rīgā - Juglas ielā 45, A.Deglava 67, Saharova ielā 20a, Jūrmalas gatvē 85, Liepājā - Ganību iela 167, Dobelē - Baznīcas ielā 14, Daugavpilī – Cietokšņa ielā 60, Olainē – Zemgales ielā 53. Pamazām šādas velosipēdu novietnes tiks izvietotas arī pie citiem “Maxima Latvija” veikaliem. 

Atkritumu šķirošana “Maxima Latvija” birojā
 
Rūpēs par apkārtējo vidi “Maxima Latvija” birojā uzsākām atkritumu šķirošanu. Katrā kabinetā esam izvietojuši papīra un kartona otrreizējās pārstrādes kastes, virtuvē novietojuši kastes plastmasas izstrādājumiem, savukārt pie biroja centrālās ieejas atrodamas kastes stikla pudelēm.

ISO 50001
Viens no “Maxima Latvija” izvēlētajiem virzieniem ir energoefektivitāte, tādēļ nepārtraukti tiek veikti dažādi uzlabojumi, lai lietderīgāk un efektīvāk izmantotu energoresursus. Starptautiski akreditētā sertifikācijas organizācija „Bureau Veritas” uzņēmumam “Maxima Latvija” izsniegusi energopārvaldības sistēmas sertifikātu LVS ISO 50001:2012.

“Maxima Latvija” kopā ar “Latvijas Zaļais punkts” aicina šķirot atkritumus
Pašlaik atkritumu šķirošanas konteineri jau izvietoti pie šādiem “Maxima Latvija” veikaliem Rīgā: Mūkusalas ielā 73, Stūrmaņu ielā 29, Slokas ielā 115, Vienības gatvē 113, A.Deglava ielā 67, A.Deglava ielā 160a, Biķernieku ielā 143, A.Saharova ielā 20a, Dzelzavas ielā 6a, Ulbrokas ielā 4, Rītupes ielā 2, Višķu ielā 14, A.Dombrovska ielā 74, Meldru ielā 1a, Jaunciema gatvē 174, Duntes ielā 60, Kurzemes prospektā 59a, Kurzemes prospektā 141, un Pētersalas ielā 18a. Tie ir pieejami arī pie “Maxima Latvija” veikaliem Rīgā, Jūrmalas gatvē 85, K.Ulmaņa gatvē 88a un Ilūkstes ielā 24a.

Mūsu pakalpojumiVisi pakalpojumi

Rēķinu apmaksa Dāvanu kartes Transportu biļetes Latvijas loto Makšķerēšanas kartes