Kā atpazīt depozīta iepakojumu?

Pievērs uzmanību depozīta zīmei uz iepakojuma un cenu zīmei pie plaukta. Pirkuma čekā redzēsi ieturētās depozīta maksas kopējo apjomu.

Lasīt vairāk

Ko var nodot depozīta sistēmā?

Bezalkoholisko dzērienu, alus un citu fermentēto produktu (līdz 6% alk.) iepakojumu – skārdenes, plastmasas (PET) un stikla pudeles ar depozīta zīmi.

Lasīt vairāk

Kā nodot depozīta iepakojumu?

Atnes tukšu, nesaspiestu iepakojumu ar depozīta zīmi uz depozīta punktu un nodod to taromātā.

Lasīt vairāk

Kā atgūt depozīta maksu?

Nododot depozīta iepakojumu, saņemsi kuponu, ar varēsi izmantot, lai norēķināto par precēm vai apmainītu pret skaidru naudu.

Lasīt vairāk

Kuros veikalos izvietoti taromāti?

Taromāti izvietoti vairāk nekā 130 MAXIMA veikalos visā Latvijā. Taromātu karti MAXIMA veikalu tīklā izvietoto taromātu karti vari apskatīt šeit.

Pārejas periods

Depozīta sistēmai ir noteikts 6 mēnešu pārejas periods (01.02.2022.31.07.2022.). Šajā laikā veikalu plauktos atradīsies gan iepakojumi ar depozīta zīmi, gan bez tās. Pērkot dzērienu, pievērs uzmanību iepakojuma etiķetei! Iepakojumiem bez depozīta zīmes depozīta maksa netiks piemērota, un depozīta punktos to nodot nevarēs.

Kā atpazīt depozīta iepakojumu?

Depozīta sistēmā varēsi nodot tikai tos iepakojumus, kas iegādāti no 01.02.2022. un ir marķēti ar Latvijas depozīta zīmi.Kāda veida iepakojumiem būs depozīta zīme?

Depozīta zīme būs uz plastmasas (PET), stikla un skārda dzērienu iepakojumiem, kuros iepildīti bezalkoholiskie dzērieni, visu veidu alus un citi alkoholiskie (līdz 6 % alk.) dzērieni. Depozīta iepakojums būs 0,1–3 l tilpuma (neieskaitot).

Kā sagatavot iepakojumu nodošanai?

Taromātā varēsi nodot tukšu, nesaspiestu un nesaplēstu depozīta iepakojumu. Etiķetēm jābūt neskartām un ar skaidri nolasāmu svītrkodu un depozīta zīmi.

Kā nodot depozīta iepakojumu?

Tukšais depozīta iepakojums taromātā ir jāievieto ar apakšējo daļu pa priekšu. Kad viena iepakojuma vienība ir pieņemta, drīksti ievietot nākamo.
Pēc visu depozīta iepakojumu nodošanas ir jānospiež apstiprināšanas poga taromāta ekrānā. Taromāts izsniegs depozīta kuponu, ar kuru varēsi norēķināties par precēm uz kupona norādītajā tirdzniecības vietā.
MAXIMA veikalos uzstādītajos taromātos izsniegtos depozīta kuponus varēsi izmantot, lai norēķinātos par precēm vai apmainītu pret skaidru naudu MAXIMA veikalos.

Kā atgūt
depozīta maksu?

Visiem depozīta iepakojumiem tiks piemērota 0,10 EUR depozīta maksa. To varēs redzēt gan informatīvajos materiālos pie plaukta, gan cenu zīmē, savukārt kopējā depozīta maksas summa tiks atspoguļota pirkuma čekā.

Depozīta maksu varēsi atgūt, nododot iepakojumu depozīta pieņemšanas punktos. Taromātā varēs saņemt kuponu, ar kuru būs iespējams norēķināties par precēm vai apmainīt pret skaidru naudu. MAXIMA veikalos uzstādīto taromātu izsniegtie kuponi būs izmantojami tikai MAXIMA veikalos.

Kā izmantot depozīta
sistēmu MAXIMA veikalos?

Kā atrast tuvāko depozīta punktu?

Depozīta punktus vari atrast vietnē www.depozitapunkts.lv, sadaļā “Kur nodot?”.

Depozīta pieņemšanas punktus MAXIMA veikalos vari apskatīt zemāk.

MAXIMA tīklā izvietotie depozīta pieņemšanas punkti

Depozīts

Izvēlēties pilsētu

Biežāk uzdotie jautājumi

KUR NODOT?
KO NODOT?
KĀ NODOT?
DEPOZĪTA MAKSA
KUPONI
CENA
PĀREJAS PERIODS
CITI

Title

Kur es varu nodot tukšo iepakojumu?

No 2022. gada 1. februāra tukšos dzērienu iepakojumus, uz kuriem atrodama Latvijas depozīta zīme, var nodot taromātos, kas pakāpeniski tiks izvietoti 136 MAXIMA veikalos visā Latvijā. Tie atradīsies īpašos kioskos pie veikaliem, vai arī veikalu telpās. Karti ar veikaliem, kuros izvietoti depozīta punkti, to darbības statusu un darbalaiku vari apskatīt šeit.

Kur var nodot tos dzērienu iepakojumus, kas nav iekļauti depozīta sistēmā?

Ja uz depozīta pieņemšanas punktu tiek atnests dzēriena iepakojums, ko nevar nodot depozīta sistēmā, vai arī, piemēram, depozītā nododamā iepakojuma etiķete vai pats iepakojums ir būtiski bojāts, to var izmest atkritumu šķirošanas konteineros, kas atrodas netālu no depozīta pieņemšanas vietas.

Ko darīt, ja taromāts nedarbojas vai ir salūzis?

Ja tehnisku iemeslu dēļ taromāts nedarbojas, lūdzam par to informēt veikala darbiniekus, kas nokoordinēs palīdzību, vai arī zvanīt uz MAXIMA informācijas tālruni 80002020. Ja taromāta darbība netiek atjaunota pietiekami ātri, lūdzam doties uz citu tuvāko depozīta punktu

Vai es varu nodot depozīta iepakojumu, ja veikalā nav taromāta?

Ja veikalā nav iespējams nodot iepakojumu, to var nogādāt citā depozīta punktā. Pie veikala ieejas ir izvietota informācija par tuvāko depozīta punktu. MAXIMA veikalos izvietoto taromātu karti var apskatīt šeit. Visu depozīta punktu karti var apskatīt https://depozitapunkts.lv.

Kāds ir depozīta punktu darba laiks?

Pie MAXIMA veikaliem izvietoto depozīta punktu darbalaiks atbilst konkrētā veikala darbalaikam. Informāciju par depozīta punktiem MAXIMA veikalos un to darbalaikiem aicinām aplūkot šeit.

Kur manā veikalā atrodas punkts?

MAXIMA veikalos visi depozīta punkti ir automatizēti – tas nozīmē, ka veikalos vai īpašos veikalu teritorijā esošajos kioskos ir uzstādīti taromāti, kuros var nodot depozīta iepakojumu.

Manā veikalā nav nodošanas punkta. Kā rīkoties?

Ja tavā piemājas veikalā nav ierīkots depozīta nodošanas punkts, aicinām pievērst uzmanību informācijai pie veikala ieejas, kur ir norādīts tuvākais depozīta punkts. Visu MAXIMA veikalos izvietoto depozīta punktu karte pieejama šeit. Visus šobrīd pieejamos depozīta punktus Latvijā var apskatīt šeit: https://depozitapunkts.lv.

Kā es varu atrast tuvāko vietu, kur var nodot tukšās pudeles?

Informācija par tuvāko depozīta iepakojuma pieņemšanas punktu MAXIMA tīklā ir norādīta plakātā uz taromāta durvīm. Visu MAXIMA veikalos izvietoto depozīta punktu karte pieejama šeit. Visus šobrīd pieejamos depozīta punktus Latvijā vari apskatīt šeit: https://depozitapunkts.lv.