Rūpes par vidi

Rūpes par vidi un klimata pārmaiņu samazināšana ir viens no MAXIMA ilgtspējīgas uzņēmējdarbības principiem, kā ietvaros mēs regulāri apzinām savu ietekmi uz vidi un īstenojama pasākumus negatīvās ietekmes samazināšanai gan savās, gan piegādes ķēdes darbībās. Vides mērķu sasniegšanai ir nepieciešama visas sabiedrības iesaiste, tādēļ MAXIMA Latvija veido sadarbību ar sociālajiem partneriem videi draudzīgu iniciatīvu īstenošanai, kā arī veic darbinieku un klientu izglītošanu par ilgtspējīgiem paradumiem.

Mēs īstenojam sistemātisku pieeju resursu izmantošanas monitoringam, izstrādājot Energopolitiku un ieviešot Energopārvaldības sistēmu saskaņā ar ISO 50001 sertifikāciju. Tas ļauj noteikt precīzu savas darbības enerģijas patēriņu un identificēt energoefektivitātes uzlabošanas iespējas. Mēs aktīvi pētām iespējas ieviest aprites ekonomikas principus savu veikalu, noliktavu un ofisa darbībā, kā arī esam noteikuši darbības mērķus attiecībā uz videi draudzīga iepakojuma attīstību, atkritumu, t.sk., pārtikas, samazināšanu un energoefektivitātes uzlabošanu.

Videi draudzīgu maisiņu un iepakojuma izmantošana

Apsverot ietekmi uz vidi, „Maxima Latvija” kā pirmais no mazumtirdzniecības uzņēmumiem jau 2008. gadā pilnībā atteicās no bezmaksas lielajiem plastmasas maisiņiem. Saviem klientiem piedāvājam iegādāties papīra maisiņus, kā arī 2020.gadā pievienojam sortimentam daudzreizējas ekoloģiskas iepirkšanās somas, kas ieguvušas ECOCERT sertifikātu kā videi draudzīgas. Sperot soli tālāk, 2022.gada aprīlī īstenojām iniciatīvu par papīra maisiņu ieviešanu augļu un dārzeņu zonā Maxima XXX veikalos, ļaujot saviem klientiem izvēlēties dabai draudzīgāku iepakojumu bez papildu maksas, tādejādi samazinot plastmasas maisiņu patēriņu.

Ilgtspējīgu risinājumu ieviešana iekšējos procesos

Mēs mērķtiecīgi īstenojam energoefektivitātes uzlabošanas pasākumus un ieviešam ilgtspējīgus tehnoloģiskos risinājumus savā darbībā. MAXIMA Latvija ir divi loģistikas centri ar kopēju platību aptuveni 60 000 m2, kas ikdienā saņem vairāk kā 150 Latvijas un ārvalstu partneru piegādes. Šo procesu efektīvai vadībai tiek izmantoti mākslīgā intelekta risinājumi, kas nodrošina automatizētus vajadzīgo preču apjoma aprēķinus, kā arī komplektēšanas procesā tiek izmantota balss vadības sistēma. Visi loģistikas centra “Abras” transportlīdzekļi ir aprīkoti ar modernām litija-jonu baterijām, kas samazina elektroenerģijas patēriņu par aptuveni 30%. Energoefektivitātes uzlabošanai loģistikas centrā ir uzstādīti LED gaismekļi, kā arī apgaismojums ejās darbojas ar kustības sensoru.

Ieskaties mūsu loģistikas centrā “Abras” vienā no raidījuma “Solis priekšā” epizodēm, kas tapusi sadarbībā ar Ai Production Latvia

Digitālie čeki

Sekojot līdzi klientu paradumiem un to ietekmei uz vidi, 2022.gada aprīlī ieviesām jaunu dabai draudzīgu iniciatīvu, kas palīdzēs samazināt papīra patēriņu visos MAXIMA veikalos Latvijā – digitāls pirkumu čeks. Tas ļauj mūsu lojalitātes programmas PALDIES kartes lietotājiem MAXIMA mobilajā lietotnē, kā arī savā Paldies kontā interneta pārlūkā, izvēlēties saņemt pirkuma čeku elektroniski savā e-pastā un mobilajā lietotnē, tādējādi gan nodrošinot ērtāku iepirkšanos, gan samazinot papīra atkritumu daudzumu. Turpinot rūpēties par vēl drošāku un klientiem ērtāku iepirkšanos, MAXIMA Latvija vērienīgi paplašinājusi arī digitālo pakalpojumu “Skenē pats!”, kas nodrošina bezkontakta iepirkšanos. Tas sniedz iespēju ar MAXIMA lietotnes palīdzību pašiem skenēt preces un veikt apmaksu par pirkumu pašapkalpošanās kasēs vai īpašā maksājuma zonā.

Atkritumu šķirošana

Mums ir svarīgi, lai mūsu kā uzņēmuma ekoloģiskās pēdas nospiedums būtu pēc iespējas mazāks, tādēļ liela uzmanība tiek pievērsta atkritumu samazināšanai un otrreizējai izmantošanai. MAXIMA Latvija birojā un veikalos tiek veikta plastmasas, kartona, plēves, koka un metāla materiālu šķirošana. Katrā veikalā, arī mazākos, ir papīra preses, lai transporta iepakojumu saspiestu un tad centralizēti apkopotu loģistikas centrā un nodotu tālāk pārstrādei. Lai atkritumu šķirošana būtu ne tikai mūsu prioritāte, bet arī mūsu klientu ikdienas sastāvdaļa - padarām atkritumu šķirošanu pieejamāku iedzīvotājiem - pie 58 MAXIMA veikaliem izvietoti bezmaksas šķirošanas konteineri. Sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” un “Eco Baltija vide” ilgtermiņā noris iniciatīva, kas ļauj pircējiem nodot nolietotās elektropreces un mazo sadzīves tehniku, kā arī izlietotās baterijas MAXIMA veikalos Rīgā un citviet Latvijā.

Vairāk par mūsu pieeju atkritumu šķirošanai skaties vienā no raidījuma “Solis priekšā” epizodēm, kas tapusi sadarbībā ar Ai Production Latvia
Kopš 2021.gada MAXIMA Latvija sadarbībā ar “Latvijas Zaļais punkts” organizē Vislatvijas elektrotehniskas šķirošanas kampaņu – Šķiratlons, kuras ietvaros iedzīvotājiem ir iespēja nodot nolietoto elektrotehniku un laimēt vērtīgas balvas. 2021.gadā Šķiratlona ietvaros pārstrādei tika nodota 361 tonna nolietotas elektrotehnikas.

Depozīta sistēma

Kopš 2022. gada 1. februāra Latvijā darbojas dzērienu iepakojuma depozīta sistēma. Maxima Latvija investēja ap 2 miljoniem eiro, lai nodrošinātu klientiem ērtu un pieejamu depozīta sistēmas lietošanu. Tā rezultātā mēs piedāvājam vienu no plašākajiem depozīta punktu pārklājumiem Latvijā, līdz 2022. gada beigām uzstādot 136 modernus un automatizētus depozīta taromātus. Pirmo trīs mēnešu laikā kopš depozīta sistēmas uzsākšanas, savāktas jau vairāk kā 3 miljoni iepakojumu vienību.

Rīcības politika