Rūpes par darbiniekiem
 

“Maxima Latvija” atzīta par Ģimenei draudzīgu komersantu

Labklājības ministrija uzņēmumam “Maxima Latvija” jau otro gadu pēc kārtas piešķīrusi Ģimenei draudzīgā komersanta statusu. Lai noteiktu Ģimenei draudzīgos komersantus, Labklājības ministrija Ilgtspējas indeksa aptaujas anketā iekļāva kritērijus par ģimenei draudzīgas politikas īstenošanu uzņēmumā.

Statusa piešķiršanai eksperti uzņēmumu vērtē pēc dažādiem kritērijiem, viens no tiem ir uzņēmuma orientācija uz efektīvu darba un ģimenes dzīves saskaņošanu, piemēram, nodrošinot attālinātā darba iespējas, elastīgu darba laiku. Tāpat tiek vērtēts arī nodarbināto veselības aizsardzība darbavietā, uz klientu orientētu pakalpojumu sniegšana, atbalsta nodrošināšana bērniem un ģimenēm veltītiem pasākumiem, iesaistīšanās labdarībā. Starp kritērijiem ir arī uzņēmuma telpu un aprīkojuma atbilstība bērna vajadzībām, kā arī būtiskas ir rūpes par klientiem, jo tās veicina uzņēmuma lojalitāti, kā arī sekmē tā reputāciju.

Kopumā šogad Ģimenei draudzīgā komersanta statusu ieguvuši 31 uzņēmums, bet pērn tie bija 24 uzņēmumi. Šo statusu kopš 2011.gada Ilgtspējas indeksa ietvaros uzņēmumiem uz vienu gadu piešķir Labklājības ministrija.