Arbūzs ar brinzu un svaigu baziliku

10 min
Izprintēt
  2 vērtējumi
Sastāvdaļas:
  • arbūzs 1,5 kg
  • siers brinza 250 g
  • dārza mellenes 200 g
  • Svaigs baziliks 1 podiņš
  • balzametiķa krēms 4 ēd.k.
Dalīties
Novērtēt
Kad ārā ir saulains un burvīgs laiks, un rit straujš ikdienas ritms, nekas nevar būt labāks par sulīgu, ātri pagatavojamu un vieglu maltīti, kas piepildīs vēderus un vienlaikus atspirdzinās. Šefpavārs Raimonds Zommers šajā vasaras nedēļas nogalē aicina baudīt arbūzu citādāk – pavisam jaunā kombinācijā - kopā ar brinzas sieru, svaigu baziliku un balzametiķa krēmu.
 
“Arbūzs ir viens no vasaras iecienītākajiem augļiem, kas priecē ar savu saldo, sulīgo un svaigo garšu. Lai arī visbiežāk šo augli iecienīts baudīt svaigā veidā un bez piedevām kādā karstā vasaras dienā, taču, izmantojot kripatiņu iedvesmas un radošuma, arbūzu var pievienot maltītei kā gardu sastāvdaļu. Šādi pagatavoti salāti būs īpaši piemēroti karstai vasaras dienai, lai atveldzētos, turklāt salātu pagatavošana neaizņems daudz laika un tiem nepieciešamas vien pāris sastāvdaļas,” stāsta šefpavārs Raimonds Zommers.

Pagatavošana
Sagriež gabaliņos arbūzu bez mizas, liek to traukā un pievieno bazilika lapiņas. Traukā esošos arbūza gabaliņus pārlej ar balzametiķi un viegli apmaisa. Uz šķīvja izvieto sagatavotos arbūza gabaliņus un pasniedz kopā ar sagrieztu brinzas sieru, svaigām mellenēm un svaigi plēstām bazilika lapiņām.