Atklāts Latvijā lielākais Ziemassvētku labdarības lācis

02. decembris, 2022

Sākoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam, “Maxima Latvija” izveidojusi grandiozu rotaļu lāci, kas sagaidīs ģimenes un bērnus t/c “Akropole Rīga” un aicinās ziedot rehabilitācijas centra “Poga” ūdens pērļu vannas procedūrām bērniem ar kustību traucējumiem. Vairāk nekā 2,5 metrus augstais lācis ir lielākais Ziemassvētku rotaļu lācis Latvijā un tas priecēs ikvienu līdz pat decembra beigām.
 
Kā skaidro rehabilitācijas centra “Poga” vadītāja Madara Mežviete, bērniem ar kustību traucējumiem pastāvīgi ir savilkti un sāpoši muskuļi, jo tie nespēj darboties pilnvērtīgi: “Tiklīdz kāds no muskuļiem nedarbojas, tā citi muskuļi cenšas kompensēt muskuļa bezdarbību. Šāda ilgstoša kompensācija nav vēlama, jo noved pie muskuļu pārslodzes un savilkumiem. Ūdens dziedniecības telpā esošajā pērļu vannā tūkstošiem mazu burbulīšu saskaras ar ādu, veidojot hidromasāžas efektu, kas vienlaikus nomierina, normalizē asinsspiedienu, mazina saspringumu un sāpes un uzlabo locītavu kustīgumu. Mazie pacienti ar lielu prieku dodas uz pērļu vannām, jo šī terapija ir tik viegla un patīkama, salīdzinot ar visām cīņām, kas jāizcīna ikdienā.”
 
Lācis gaidīs lielus un mazus īpašā Ziemassvētku foto stendā pie “Maxima XXX” veikala D ieejas t/c “Akropole Rīga”. Ziedot rehabilitācijas centra “Poga” ūdens dziedniecības telpas pērļu vannām varēs gan īpašajā Ziemassvētku stendā, gan visos “Maxima” veikalos pie kasēm, kā arī portālā Ziedot.lv.
 
“Ziemassvētkus dēvē arī par brīnumu laiku, un ne velti – tie ir vieni no gada sirsnīgākajiem svētkiem, kad iepriecinām un atbalstām viens otru visdažādākajos veidos: gan ar sirsnīgu “paldies”, gan sildot sirdi ar kārotu dāvanu, gan sniedzot atbalstu tiem, kuriem tas nepieciešams visvairāk. Šogad “Maxima Latvija” ir radījusi unikālu Ziemassvētku projektu – grandiozu rotaļu lāci, kas priecēs kā bērnus, tā pieaugušos un aicinās atbalstīt Latvijas bērnus ar kustību traucējumiem, ziedojot īpašām pērļu vannu procedūrām, kas vairos prieku un stiprinās gan fizisko, gan emocionālo veselību. Rotaļu lācis ir bērnības un dzīvesprieka simbols, un šogad, vēršot uzmanību tieši bērnu veselībai, to esam “atdzīvinājuši” , lai tas kļūtu par vietu Ziemassvētku prieka mirklim vai ģimeniskai fotogrāfijai,” stāsta “Maxima Latvija” mārketinga direktore Gundega Laugale.
 
Kopumā Latvijā ir aptuveni 8 tūkstoši bērnu ar kustību traucējumiem un gada laikā “Pogā” tiek palīdzēts vidēji 500 pacientiem. Pagājušā gadā bērniem tika sniegtas teju 6 000 konsultācijas, 3 000 nodarbības, ar gaitas robotu G-EO System nostaigāti pusmiljons soļi.

Informācija medijiem

Laura Bagātā

“Maxima Latvija” pārstāve SIA