Vairums iedzīvotāju Lieldienu svinību mielastam tērēs vidēji 40 eiro

14. aprīlis, 2022

Pēc divu gadu pārtraukuma, šogad Lieldienas ikvienā ģimenē būs iespējams atzīmēt plašākā cilvēku lokā. Lai ieskatītos pircēju paradumos šajos pavasara svētkos, “Maxima Latvija” veica aptauju*, kuras rezultātā apkopoja šī gada tendences Lieldienu svinēšanā, produktu izvēlē, kā arī plānotajos tēriņos. Aptaujā noskaidrots, ka vairums jeb 88 % respondentu svētkus šogad plāno svinēt ģimenes un draugu lokā, svētku mielastam vidēji atvēlot 30 – 50 eiro.

 

Lai arī teju 96% iedzīvotāji svētku mielastu nevar iedomāties bez olām, aptaujas respondenti atzīst, ka iecienītāko pārtikas kategoriju vidū ir arī dažādi svaigie dārzeņi un augļi (53 %), maizes un konditorejas izstrādājumi (39 %), kā arī svaiga gaļa (28 %). Pērn iedzīvotāji labprāt produktus svētku mielastam iegādājās internetveikalā, taču šogad vairums iedzīvotāju svētkiem sagatavosies, apmeklējot pārtikas veikalus un lielveikalus (88 %) klātienē. Īpaši nozīmīga Lieldienu sastāvdaļa ir tieši iecienītāko tradīciju īstenošana, lai pavadītu vairāk laiku kopā ar ģimeni, radītu jaunas atmiņas (85 %) un palielinātu kopības sajūtu (46 %). Kā populārākās TOP 3 Lieldienu tradīcijas, ko respondenti īstenos arī savās mājās būs olu krāsošana, olu kaujas un šūpošanās.

 

“Lieldienu laiks šogad ir īpašs, jo pēc diviem gadiem dažādu ierobežojumu zīmē, svētkus varēsim atzīmēt lustīgāk, kopā ar mīļajiem, dodoties dabā vai apmeklējot publiskus pasākumus. Un, protams – kopīgi gatavosim svētku maltīti, kurā neiztikt bez Lieldienu galvenās maltīšu sastāvdaļas – olām. Olas ir viens no “Maxima” klientu pieprasītākajiem produktiem ne tikai Lieldienās, bet arī ikdienā – tās atrodas TOP pieprasītāko preču augšgalā visa gada garumā. Novērojam, ka veikalu apmeklētāji svētkiem un olu krāsošanas aktivitātēm gatavojas laicīgi, jo, salīdzinot ar pērno gadu, ir ievērojami pieaudzis pieprasījums pēc dažāda veida olām**. Piemēram, pieprasījums pēc baltajām vistu olām, kuras jau ierasti izmanto košāku un izteiksmīgāku krāsu iegūšanai tieši Lieldienu olu krāsošanas aktivitātēs, ir audzis vairāk kā trīs reizes,” stāsta “Maxima Latvija” pārstāve Laura Bagātā.

 

Šogad lielākā daļa iedzīvotāju šajos svētkos plāno ēst 3-4 olas (47 %) vai 1-2 olas (24 %), kuras vairumā gadījumu būs izdaiļotas un krāsotas ar sīpolu mizām (92 %), speciālām veikalos nopērkamām krāsām (27 %) vai karkade tēju (21 %). Lai arī svētkos izdaiļojam un nosakām spēcīgāko olu, tai pašā laikā nozīmīga ir arī savas svētku vietas izrotāšana. Kā atzīst respondenti, papildus pārtikas produktu un saldumu iegādei, olu krāsas un dažādi Lieldienu dekorēšanas elementi ir nozīmīgi, lai radītu svētku sajūtu (41 %). Aptaujas rezultāti rāda, ka dažādu Lieldienu saldumu iegāde bērniem arī ir iecienīta – 58 % respondentu gādās tematiskos gardumus arī šajos svētkos.

 

Pēc aptaujas datiem, iegādājoties produktus svētku galdam, iedzīvotāji ņem vērā vairākus būtiskus faktorus – dažādas atlaides iemīļotiem Lieldienu produktiem (72 %), kvalitātes un cenas attiecību (70 %), kā arī veselīgumu un produktu sastāvu (45 %), neaizmirstot par īpašām cenām tieši vietējo ražotāju piedāvājumiem veikalos (38 %).

 

Pašreiz “Maxima” veikalu sortimentā ir pieejami 25 dažādi olu veidi – gan vistu olas, gan paipalu olas. Lielākā daļa no sortimentā pieejamajām olām ir tieši vietējo ražotāju – vairāk kā 80 %. “Maxima” savā sortimentā pircējiem piedāvā arī brīvos apstākļos turētu vistu olas, turklāt lielākajos formāta veikalos ir pieejamas visu 4 kategoriju olas – bioloģiskās, kūtī un brīvos apstākļos dētas vistu olas, kā arī trešās kategorijas olas.

 

Lai produktus mielastam un mājas dekorēšanai radītu pieejamākus, “Maxima” veikalos radīts īpašs svētku produktu piedāvājums, kura laikā olas var iegādāties jau sākot no 0,99 eiro (10 gab., baltās olas, akcijas cena). Iepazīsties ar padomiem Lieldienu sagaidīšanai un olu krāsošanai “Maxima” mājas lapā: https://www.maxima.lv/lieldienas.

 

 

*Aptauja par Lieldienu svinēšanu norisinājās “Maxima Latvija” interneta vietnē no 6. aprīļa līdz 13. aprīlim. Tajā piedalījās 1639 respondenti.

** “Maxima Latvija” dati 26.03. – 28.03.2021. pret 08.04.-10.04.2022.

Informācija medijiem

Laura Bagātā

“Maxima Latvija” pārstāve SIA