Vairāk nekā 6 tonnas “Latvijas mazpulku” audzēto krāsaino biešu nopērkamas “Maxima” veikalos

04. oktobris, 2023

Sākot ar 3. oktobri, biedrības “Latvijas Mazpulki” bērnu un jauniešu izaudzētā raža –  krāsainās bietes, iespējams iegādāties “Maxima” veikalos visā Latvijā. “Maxima” veikalos ir nogādātas vairāk nekā 6 tonnas krāsainās bietes un visi no pārdošanas iegūtie līdzekļi nonāks pie jaunajiem uzņēmējiem. “Maxima Latvija”, sadarbībā ar dārzeņu audzētāju “Ezerkauliņi”  jau trīspadsmito gadu atbalsta “Latvijas Mazpulkus”, sniedzot praktisku ieskatu uzņēmējdarbības pamatos – kā produkts no sēklas nonāk līdz laukam un tirdzniecībai.
 
Lielākajos “Maxima Latvija” veikalos jau nogādātas vairāk nekā 6 tonnas krāsaino biešu, kuras visu vasaru audzēja un loloja centīgie mazpulcēni. Lai izaudzētu tik lielu un iespaidīgu ražu, biešu audzēšanā piedalījās 50 jaunie lauksaimnieki no 23 Latvijas mazpulkiem, pārstāvot Alūksnes, Valkas, Saulkrastu, Ķekavas, Jēkabpils, Līvānu, Ludzas, Krāslavas, Tukuma, Talsu, Ventspils, Saldus un Dienvidkurzemes novadus.
 
Vislielākā krāsaino biešu raža šogad bijusi trijos no mazpulkiem - Līvānu mazpulkā (279.), Sējas mazpulkā un Nīcas mazpulkā (139.), kuri katrs no lauka novāca ap 1500 kg lielu krāsaino biešu ražu. Tāpat ļoti ražīgs bijis arī Biržu mazpulks, izaudzējot 1100 kg biešu, kā arī Zantes mazpulks (541.)  – sarūpējot 900 kg lielu ražu.
 
“Ik gadu mazpulcēnu ražas piegāde “Maxima” veikalos ir īpašs notikums. Šogad mums ir prieks iepazīstināt jūs ar īpaši skaistiem rudens dārzeņiem –  krāsainajām bietēm. Mēs esam ļoti lepni, ka varam piedāvāt mazpulcēnu loloto ražu saviem klientiem visā Latvijā, tādējādi jau 13. gadu ar prieku atbalstot jaunos, centīgos jauniešus. Šie dārzeņi ne tikai satur vērtīgus vitamīnus, bet arī ir lielisks veids, kā pievienot krāsu un garšu savām maltītēm. Mēs aicinām ikvienu izbaudīt šo unikālo dārzeņu spilgtās krāsas un atbalstīt “Latvijas Mazpulki” projektu,” stāsta "Maxima Latvija" kategoriju vadības un iepirkumu direktors Edvīns Lakstīgala.
 
“Šis arī mazpulcēniem bija izaicinājumiem pilns gads. Pavasarī mazpulcēnu ražas laukus piemeklēja sausums, jo lietus bija reta parādība. Čaklākie mazpulcēni cītīgi laistīja dārzu un rūpējās, lai sēkliņas izlīstu no zemes. Tad nāca vasara un tās laikā mazpulcēni jau vairāk varēja priecāties par biešu ražu, jo gan lija, gan spīdēja saule. Tomēr noslēdzoties vasarai, augusta mēnesis atnesa vētru ar lieliem krusas graudiem, no kuriem, diemžēl, cieta arī mazpulcēnu dārzi. Neskatoties uz visiem laikapstākļu izaicinājumiem, mēs ļoti lepojamies ar mazpulcēnu izaudzēto ražu un viņu iespēju apgūt pirmās biznesa iemaņas,” norāda biedrības “Latvijas Mazpulki” padomes priekšsēdētāja Gundega Jēkabsone.
“Šogad “Maxima” veikalos katram būs iespēja iegādāties neierastu produktu – “Latvijas Mazpulku” audzētās krāsainās bietes. Šie dārzeņi ir ne vien vērtīgi mūsu vēdera priekiem kā ierastā sarkanā biete, bet arī ir liels baudījums acīm - dzeltenais, baltais un spilgti rozīgais strīpainais zīmējums izdaiļos jebkuru maltīti. Ja vēlaties saglabāt biešu spilgtos toņus, tās ieteicams ēst svaigā veidā vai viegli iemarinētas, jo pie termiskās apstrādes to spilgtā krāsa saplūst un kļūst vienveidīgi brūna,” stāsta “Ezerkauliņi” zīmola vadītāja Laura Kļaviņa.
Mazpulcēnu audzēto krāsaino biešu cena ir 0.99 eiro kilogramā, un tās ir nopērkamas visos “Maxima” veikalos Latvijā. Krāsainās bietes veikalos piegādātas ar kooperatīvās sabiedrības „Baltijas Dārzeņi” atbalstu, kas ir ilggadējs projekta atbalstītājs.

Informācija medijiem

Liene Dupate-Ugule

“Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja