Teju 400 jaunieši ieguvuši pieredzi vasaras darbā “Maxima Latvija” veikalos

08. septembris, 2023

Jau 12. gadu pēc kārtas “Maxima Latvija” vasaras periodā sniegusi darbavietas teju 400 jauniešiem 24 Latvijas pilsētās. Aptaujā noskaidrots, ka jaunieši atzinīgi vērtējuši pieredzi uzņēmumā – 90 % aptaujāto atzīst, ka ieteiktu darbu “Maxima Latvija” saviem radiem un draugiem, turklāt izcēluši arī darba vadītāju atbalstu, kas vidēji vērtēts ar 9 no 10 ballēm. Kopš 2011. gada projekts ir bijis ne tikai veiksmīgas sadarbības paraugs, bet arī svarīgs elements “Maxima Latvija” kolēģu ikdienas darba plānošanā, kas jauniešiem sniedz iespēju iegūt pirmo pieredzi darba vidē un vērtīgas zināšanas par mazumtirdzniecības nozari.
 
“Mūsu ikgadēja apņemšanās ir veicināt jauniešu attīstību un labklājību, līdz ar to, mēs esam lepni, ka varam piedāvāt iespēju viņiem attīstīties un augt kopā ar “Maxima Latvija”. Šis projekts ir kļuvis par īpašu tradīciju, kas ne tikai sniedz jauniešiem iespēju iegūt pirmo darba pieredzi, bet arī palīdz veidot nākotnes darba spēka potenciālu. Mēs redzam jauniešus kā līdzvērtīgus partnerus, kuri ne tikai stiprina savas praktiskās iemaņas un dažādas ikdienas dzīvē nepieciešamās kompetences, bet arī rada jaunas idejas un pat spēj mūs izaicināt. Mūsu mērķis ir nodrošināt ne vien darba iespējas, bet arī platformu, kur jaunieši var pilnveidot savas prasmes, veidot nākotnes pārmaiņas un piedalīties uzņēmuma attīstības veicināšanā. Šīs sadarbības rezultātā mēs kopīgi veidojam nākotnes līderus un profesionāļus, kas ne tikai iepazīst mazumtirdzniecības plašās iespējas, bet arī mūsu uzņēmuma vērtības un mērķus,” norāda Inga Šeninga, “Maxima Latvija” personāla vadības direktore.
 
Lai noskaidrotu jauniešu viedokli par iegūto pieredzi un darbu “Maxima” veikalos, katru gadu tiek veikta aptauja. Vaicājot par to, kas vasaras darbā ir paticis visvairāk, iegūtie rezultāti rāda, ka 45 % jaunieši par lielāko pievienoto vērtību darbam vasarā ir norādījuši kolēģus, kas vēlreiz apliecina, cik būtiska ir komandas spēja radīt labvēlīgu darba vidi, kurā ikviens jūtas atbalstīts un vērtīgs. Savukārt 42 % jauniešu atzina, ka vasaras darbā visvairāk patika veiktie darba pienākumi. Lielu atzinību ieguva arī darba vadītāju atbalsts, ko jaunieši novērtēja ar vidējo vērtējumu 9 balles. Šis novērtējums apliecina ne tikai darba vadītāju kompetenci un profesionalitāti, bet arī to, cik efektīvi vadītāji spēj motivēt un atbalstīt jauniešus darba procesā.
 
Vasaras darbs jauniešiem arī šajā gadā tika īstenots sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru, nodrošinot 394 darba vietas. Strādājot "Maxima" veikalos, kādā no 24 Latvijas pilsētām, jaunieši apguva mazumtirdzniecības nozares pamatprincipus, iesaistījās veikala ikdienas procesos, attīstot saskarsmes un komunikācijas prasmes, pielāgojoties mainīgām situācijām, strādājot ar modernām tehnoloģijām, kā arī iegūstot praktiskas iemaņas preču izvietošanā un darbā ar klientiem.

Informācija medijiem

Liene Dupate-Ugule

“Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja