“Maxima” turpina nodrošināt preču pieejamību un nemainīgi zemas cenas

13. marts, 2020

Līdz ar ārkārtas situācijas izsludināšanu Latvijā, “Maxima Latvija” turpina pastiprināti sekot preču pieprasījuma izmaiņām, regulāri papildināt veikalu plauktus, kā arī ir palielinājusi piegādes apjomus noteiktām preču grupām, vienlaikus nodrošinot nemainīgi zemas cenas. Uzņēmums aicina būt atbildīgiem un ievērot valstī izsludinātos piesardzības pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai publiskās vietās, tās neapmeklējot īpaši tad, ja ir noteikta karantīna.
 
“Nodrošināt visu ikdienai nepieciešamo šobrīd ir mūsu prioritāte un mēs aicinām iedzīvotājus saglabāt mieru. Lai gan atsevišķu produktu grupās ir novērots lielāks pieprasījums nekā ierasts, plaukti veikalos tiek regulāri papildināti, tāpēc aicinām klientus būt saprotošiem un pacietīgiem, ja kādā no veikaliem uz konkrētu brīdi iztrūkst produkcija. Mēs strādājam, lai nodrošinātu pilnvērtīgu preču pieejamību katrā veikalā un esam būtiski palielinājuši piegādes,” stāsta Edvīns Lakstīgala, “Maxima Latvija” iepirkumu departamenta direktors.
 
Vakar un šodien vislielākais pieprasījums ir novērojams bakalejas precēm, piemēram, griķiem un makaroniem, konservētiem produktiem, sadzīves ķīmijas produktiem un higiēnas precēm.  Veikalu plauktu piepildījums tiek pastiprināti uzraudzīts un tie tiek nepārtraukti papildināti, papildu uzmanību pievēršot tieši šīm vispieprasītākajām produktu kategorijām. Piegādes visos veikalos neatkarīgi no to formāta un atrašanās vietas tiek veiktas regulāri, veicot produktu apjoma korekcijas atbilstoši pastiprināta pieprasījuma prognozēm.
 
“Jau gada sākumā, kad izskanēja bažas par vīrusa globālu izplatību, mēs uzsākām gatavošanos ārkārtas apstākļiem, nodrošinot papildu preču rezerves un veicot sarunas ar piegādātājiem par lielāka apjoma pasūtījumiem. Paldies ražotājiem un piegādātājiem par atbildīgu pieeju ārkārtas situācijas risināšanā, nodrošinot papildus piegādes. Tāpat, lai samazinātu cilvēku masveida pulcēšanos publiskās vietās un, rūpējoties par cilvēku veselību, esam pieņēmuši lēmumu samazināt reklāmas aktivitātes un pārcelt ieplānotās akcijas, to vidū arī 14. marta akciju “1 izdevīga diena”. Paļaujamies, ka visi tirgus spēlētāji situācijas risināšanā iesaistīsies godprātīgi un līdzīgi kā mēs, nodrošinās zemākās cenas tirgū,” skaidro Edvīns Lakstīgala, “Maxima Latvija” iepirkumu departamenta direktors.
 
Vienlaikus uzņēmuma ietvaros tiek īstenota virkne papildu preventīvas un profilaktiskas darbības, gan darbinieku drošības nodrošināšanai, gan veikalu dezinfekcijai. Šobrīd “Maxima Latvija” jau nodrošina šādus piesardzības pasākumus:

- Visiem uzņēmuma darbiniekiem ir pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi, lai, piemēram, kasieri, esot kasē, varētu parūpēties par tīrām rokām.
- Darbiniekiem ir pieejams materiāls par pareizu roku mazgāšanu un personīgās higiēnas ievērošanas nozīmi.
- Papildus ārpus ierastā grafika tiek veikta kastu, svaru, telefonu, skeneru un cita aprīkojuma tīrīšana un dezinficēšana. Vienlaikus jau vairākas nedēļas tiek veikta intensīva darbinieku informēšana par dezinfekcijas pasākumiem kā veikalā, tā darbinieku koplietošanas telpā, piemēram, kā pareizi un cik bieži nepieciešams tīrīt darba virsmas, iekārtas, koplietošanas telpas, u.c. telpas.
- Rūpējoties par darbinieku imunitāti, tiek nodrošināts bezmaksas ingvers, citrons un medus.
- Uzņēmumā ir atcelti komandējumi un ierobežotas darījuma tikšanās.
- Vadītāji kontrolē darbinieku atvaļinājumu plānu galamērķus un aicina darbiniekus nedoties ārpus Latvijas.
 
Savukārt interneta veikala barbora.lv gan darbiniekiem, komplektējot preces, gan arī šoferiem tiek nodrošināti vienreizlietojamie cimdi un roku dezinfekcijas līdzekļi. Tāpat komplektēšanas centros ir nodrošināti termometri darbinieku veselības stāvokļa kontrolēšanai, ja rodas kādas aizdomas. Kā arī no šodienas barbora.lv ir izstrādājuši un klientiem piedāvā jaunu preču saņemšanas veidu, izmantojot bezkontakta piegādi.
 
“Maxima Latvija” cieši sadarbojas ar atbildīgajām valsts iestādām un dienestiem, kā arī nepieciešamības  gadījumā ir gatavi īstenot citas papildus aktivitātes.
 
Papildu informācija:
Liene Dupate-Ugule
SIA "Maxima Latvija" komunikācijas vadītāja
Tālr.: 26425420
e-pasts: liene.dupate@maxima.lv 
www.maxima.lv