“Maxima” izsludina pieteikšanos jau 18. Latvijas lielākā ķirbja čempionātam

26. septembris, 2023

“Maxima Latvija” aicina ikvienu ķirbju audzēšanas entuziastu piedalīties “Latvijas lielākā ķirbja čempionātā” un pieteikt konkursam sava dārza lielākās dižogas. Uzvarētāji tiks noskaidroti 20. oktobrī, kad jau 18. reizi desmit brangākos ķirbjus mērīs un svērs Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā.
 
Ķirbjus konkursam var pieteikt līdz 6. oktobrim (ieskaitot), nosūtot ķirbja apkārtmēru gan horizontāli, gan vertikāli, kā arī dižogas atrašanās vietu un savu kontaktinformāciju uz e-pasta adresi maxima@mmacomms.lv ar norādi “Pieteikums konkursam “Latvijas lielākā ķirbja čempionāts””.
 
Par iekļūšanu finālā visus pretendentus organizatori informēs personīgi līdz 11. oktobrim. Šogad “Latvijas lielākā ķirbja čempionāts” notiks 20. oktobrī Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā, aicinot interesentus gan piedalīties dažādās aktivitātēs, gan būt lieciniekiem čempionāta uzvarētāja noteikšanā.
 
Pērn kopumā tika pieteikti 18 ķirbji no tādiem Latvijas novadiem kā Dobeles, Kuldīgas, Ādažu, Ventspils, Dienvidkurzemes, Jēkabpils, Jelgavas, un pat no Rīgas. Vērienīgāko dižogu izaudzēja Luīza Neimane no Kuldīgas novada, kuras ķirbis bija sasniedzis 351 kg svaru un 390x374 cm apkārtmēru.
 
Latvijas lielākā ķirbja rekords šobrīd ir 574 kg un to 2018. gadā sasniedza tieši Luīzas Neimanes Kuldīgas novadā audzētais ķirbis.

Informācija medijiem

Liene Dupate-Ugule

“Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja