“Maxima” ieviestās iniciatīvas sociālās distancēšanās nodrošināšanai sniegušas rezultātus
15.03.2020
Atgriezties pie saraksta

“Maxima Latvija”, apzinoties savu lomu ikdienas preču nodrošināšanai Latvijas iedzīvotājiem, jau laicīgi uzsāka vairākas iniciatīvas cilvēku skaita mazināšanai veikalos, tādējādi ierobežojot vīrusa izplatību. Paša uzņēmuma ieviestās iniciatīvas, piemēram, akciju pārcelšana, plašas informatīvas kampaņas medijos, 7500 darbinieku informēšana par vīrusa riskiem un prevencijas pasākumu ieviešana ir nesušas gaidīto rezultātu – cilvēku skaits veikalos pakāpeniski sarūk, apliecinot iedzīvotāju izpratni par savu individuālo atbildību šajā situācijā.
 
“Paldies Latvijas iedzīvotājiem, kas ieklausās valdības un komersantu ieteikumiem. Līdz šim esam strādājuši pie 3 galvenajiem uzdevumiem – rūpes par darbiniekiem un viņu veselību; klientu nodrošināšana ar pirmās nepieciešamības precēm un vīrusa ierobežošanu, kā arī pārtikas drošība, ieviešot virkni preventīvus pasākumus. Šādi soļi, kas var šķist striktāki nekā nepieciešams, ir nesuši vēlamo rezultātu – cilvēki arvien vairāk pārtiku iegādājas attālināti un uz veikalu nāk mazāk. Vienlaikus vēlamies atvainoties mūsu klientiem un informēt, ka veikalos preces tiks piegādātas lielākā apjomā nekā ierasts, lai pietiktu visiem, tāpēc lūgums būt saprotošiem. Preces turpinām un turpināsim nodrošināt vajadzīgā apjomā un par zemām cenām,” skaidro Viktors Troicins, “Maxima Latvija” valdes priekšsēdētājs.
 
“Maxima Latvija” intensīvi turpina strādāt pie papildus pasākumu ieviešanas sociālās distancēšanas nodrošināšanai veikalos, kas tiks ieviesti sākot jau ar šodienu, 15. martu.
 
Praktiski ieteikumi, ko jau tagad iedzīvotāji var darīt vīrusa ierobežošanai publiskās vietās:
· Ievērot elementāru roku higiēnu, veikalā iepērkoties dezinficēt rokas vai izmantot cimdus.
· Neapmeklēt veikalu “pīķa stundās”, t.i. pēc darba dienas beigām, sākot ar plkst. 17.00 un brīvdienās.
· Ievērot 2 metru distanci no citiem cilvēkiem.
· Samazināt tiešu kontaktu ar citiem cilvēkiem, piemēram, sasveicinoties neizmantot rokas spiedienu.
· Pirmās nepieciešamības preču vai pārtikas iegādei izmanto kādu no sekojošām iespējām: piegādi mājoklī ar bezkontakta pakalpojumu; vīrusa skartajiem pārtikas vai preču piegādi ar tuvinieku palīdzību, atstājot tās pie durvīm.
· Veikalā jau rokās paņemtos produktus nenovietot atpakaļ plauktā.
 
“Maxima Latvija” ar rūpēm par darbiniekiem, klientiem un pārtikas drošību jau tagad īsteno virkni papildus preventīvas un profilaktiskas darbības:
· Nefasētas pārtikas kā, piemēram, konditorejas izstrādājumu fasēšana.
· Bezmaksas dezinfekcijas līdzekļi un cimdi pie veikalu ieejām.
· Nodrošināta iespēja darbiniekiem strādāt attālināti, ja to ļauj amata specifika.
· Atsevišķi administrācijas darbinieki dodas palīgā kolēģiem no veikaliem, lai spētu efektīvāk organizēt darbu veikalā.
· Pilnīgi visiem darbiniekiem, kas atbrauc no ārvalstīm, noteikta karantīna arī, ja nav aizdomas par inficēšanos.
· Visiem uzņēmuma darbiniekiem ir pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi, lai, piemēram, kasieri, esot kasē, varētu parūpēties par tīrām rokām.
· Rūpējoties par darbinieku imunitāti, tiek nodrošināts bezmaksas ingvers, citrons un medus.
· “Maxima” interneta veikala barbora.lv darbiniekiem ir nodrošināti vienreizlietojamie cimdi un roku dezinfekcijas līdzekļi. Tāpat komplektēšanas centros ir nodrošināti termometri darbinieku veselības stāvokļa kontrolēšanai, ja rodas kādas aizdomas. Lai ierobežotu vīrusa izplatību, barbora.lv ir izstrādājuši un klientiem piedāvā jaunu preču saņemšanas veidu, izmantojot bezkontakta piegādi.
· Kā arī veicam daudz citus pasākumus vīrusa ierobežošanai, sadarbojoties ar atbildīgajām valsts iestādām un dienestiem, kā arī nepieciešamības gadījumā ir gatavi īstenot citas papildus aktivitātes.

Mūsu pakalpojumiVisi pakalpojumi

Rēķinu apmaksa Dāvanu kartes Transportu biļetes Latvijas loto Makšķerēšanas kartes