Jaunais mācību gads nāk ar pārmaiņām Latvijas iedzīvotāju iepirkšanās paradumos

29. augusts, 2022

Uzsākot jauno mācību gadu, skolas lietu izvēlē iedzīvotāji šogad uzmanību pievērš praktiskumam un pārdomātākai pirkumu plānošanai: katrs otrais iedzīvotājs rūpīgāk pārskatīs nepieciešamo preču sarakstu un iepirksies savlaicīgāk (35%), atvēlot vairāk nekā 90 eiro (62%). TOP 3 produkti skolai nepieciešamo iepirkumu sarakstā ir dažādas kancelejas preces, apavi, mugursomas un penāļi, liecina “Maxima Latvija” aptauja*.

“Ikviens 1. septembris ir īpašs – iespējams, kādam šī būs pirmā skolas diena dzīvē, savukārt citam – pēdējais vidusskolas mācību gads. Lai arī iedzīvotāji šogad pirkumus veic praktiskāk – kopības sajūta un svētku atzīmēšana ir neatņemama jaunā mācību gada sastāvdaļa. Šī diena ir pozitīvu emociju pilna, un kā atzīmē “Maxima” aptaujas dalībnieki – pēc svinīgās Zinību dienas ceremonijas vairums iedzīvotāju dosies svētku pusdienās vai vakariņās ar ģimeni vai draugiem (44%) vai arī aizvadīs svētkus mājās ar kūku un dažādiem gardumiem (37%). Šogad ir īpaši redzams, ka iedzīvotāji meklē daudzveidīgu preču klāstu, lai varētu sevi un savus mīļos palutināt svētkos un pagatavot pilnvērtīgu maltīti arī ikdienā. Plānojot šī gada skolas piedāvājumu, esam ņēmuši vērā to, ka iedzīvotājiem šobrīd ir svarīga ne tikai izdevīga cena kvalitatīviem un pieprasītiem produktiem, bet arī, lai preces būtu pietiekami praktiskas,” norāda “Maxima Latvija” Kategoriju vadības un iepirkumu direktors Edvīns Lakstīgala.

Lai sagatavotos skolas sākumam, lielākā daļa jeb 62% respondentu plāno tērēt vairāk nekā 90 eiro – no tiem 39% plāno tērēt virs 111 eiro, savukārt 23% respondenti pirkumiem plāno atvēlēt 91-110 eiro. Kancelejas preces un mugursomas ir vienas no nepieciešamākajām lietām, uzsākot jaunās skolas gaitas. “Maxima” aptauja liecina, ka iedzīvotāji šogad īpašu vērību pievērš pirkumu praktiskumam – kancelejas preču un mugursomu izvēlē galvenie TOP 3 kritēriji ir  cenas un kvalitātes attiecība (70%), īpaši produktu piedāvājumi veikalos (67%) un funkcionalitāte (50%).

Līdz ar 1. septembri ikvienam ir dažādas apņemšanās, kā arī gaidas. No jaunā mācību gada aptaujas dalībnieki visbiežāk sagaida, lai paši vai bērni iegūtu jaunas zināšanas (54%), kā arī lai satiktos ar sen neredzētiem draugiem (36%). Tāpat vecāki atzīst, ka vēlētos lielāku uzmanību veltīt laika plānošanai – gan mācībās, gan atpūtai (35%), kā arī savām vai savu bērnu sekmēm (21%) un ikdienas izdevumiem (14%).

Jaunajam mācību gadam nepieciešamo respondenti visbiežāk iegādājas dažas nedēļas pirms skolas sākuma tādās vietās kā tirdzniecības centros (52%), kuros ierasti pieejamas dažādas kategoriju preces, dažādos mazumtirdzniecības veikalos (14%) vai grāmatnīcās un dažādos specializētos veikalos (13%).

 


*Aptauja “Kā Tu gatavojies skolai?” norisinājās “Maxima Latvija” mājas lapā no 16. līdz 26. augustam un tajā piedalījās 471 respondenti.

Informācija medijiem

Laura Bagātā

“Maxima Latvija” pārstāve SIA