Atzīmējot 20 gadu jubileju, “Maxima” saņem platīna novērtējumu Ilgtspējas indeksā

20. jūlijs, 2021

Šomēnes aprit 20 gadi kopš “Maxima Latvija” pirmā veikala atvēršanas Rīgā, Jūrmalas gatvē 85. Mērķtiecīgi virzot uzņēmuma izaugsmi, “Maxima” savā jubilejā saņēmusi augstāko – platīna – Ilgtspējas indeksa novērtējumu, tādējādi apliecinot savu sniegumu un pozitīvo ietekmi uz sabiedrību, vidi un Latvijas ekonomiku kopumā. 20 pastāvēšanas gados uzņēmums kļuvis par vienu no vadošajiem mazumtirdzniecības tīkliem, ir lielākais privātais darba devējs ar teju 7500 darbiniekiem un 175 veikaliem, kas ikdienā apkalpo ap 300 tūkstošiem klientu visā Latvijā, kā arī ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī.
 
““Maxima” attīstība Latvijā aizsākās pirms 20 gadiem un, neskatoties uz virkni izaicinājumu, uzņēmuma darbības veids un mērķis palikuši nemainīgi – mēs ticam, ka ar savu darbu mums izdodas atvieglot pircēju ikdienas rūpes, gādājot par savām ģimenēm. Patiess prieks, ka tieši savā 20 gadu jubilejā esam saņēmuši augsto platīna Ilgtspējas indeksa novērtējumu, uz ko esam tiekušies visus šos gadus. Arī turpmāk atbildīga pieeja un rūpes par mūsu darbiniekiem, viņu labklājību, patīkamu iepirkšanās pieredzi klientiem un zemām cenām augstas kvalitātes precēm, tautsaimniecības un partneru izaugsmi, kā arī vidi būs “Maxima” galveno prioritāšu vidū,” saka Tomas Rupšys, “Maxima Latvija” vadītājs.
 
Vietējie ražotāji – uzticami partneri jau 20 gadus
 
Savā attīstības ceļā “Maxima” nepārtraukti stiprina  sadarbību gan ar vietējiem ražotājiem, gan ar vadošajiem pasaules zīmoliem, lai kopā nodrošinātu sabiedrības aktuālākās vajadzības un piedāvātu daudzveidīgu augstas kvalitātes produktu klāstu par labāko cenu.  Šobrīd teju katrs trešais pārtikas produkts “Maxima” veikalos ir ražots Latvijā un vietējie produkti veido aptuveni pusi no pārdoto preču daudzuma. Lai piedāvātu plašu vietējo produktu klāstu un veicinātu pircēju izvēli par labu pašmāju produkcijai, “Maxima” sadarbības partneru lokā ir aptuveni 500 Latvijas ražotāji, kas piegādā vairāk nekā 10 tūkstošus pašmāju labumu visā veikalu tīklā.
 
Darbinieki un klienti – uzņēmuma lielākā vērtība
 
“Maxima” centieni nodrošināt plašai sabiedrības daļai augstākās kvalitātes produktus par zemām cenām ir atzinīgi novērtēti no klientu puses, vairākkārt ierindojot uzņēmumu starptautiskās sertifikācijas asociācijas ICERTIAS  apbalvojuma “Best Buy Award” jeb “Kvalitāte par labāko cenu” saņēmēju sarakstā. Turpinot investēt cenu samazināšanā, “Maxima”  fokusējas arī uz efektivitātes celšanu un inovācijām, ieviešot virkni digitālu risinājumu klientu un darbinieku ērtībām.

2009.gadā pirmoreiz Latvijā tika uzstādītas jaunas pašapkalpošanās kases, šobrīd to skaitam sasniedzot jau 544 kases. Turpinot digitālo attīstību, “Maxima” strādā pie dažādiem mākslīgā intelekta risinājumiem klientu un darbinieku ērtībām. Tāpat ir ieviestas elektroniskās cenu zīmes, jaunas pašapkalpošanās kases ar Scan&go risinājumiem, mobilā lietotne ar maksājuma iespējām un citas tehnoloģiskas inovācijas ir cieši ievijušās uzņēmuma darba ikdienā.
 
Būtiski tiek attīstīts arī e-komercijas segments, nodrošinot iespēju pasūtīt produktus lielākajā pārtikas e-veikalā Barbora.lv attālināti arī reģionos. Katru gadu tiek atklāti jauni un rekonstruēti veikali visā Latvijā, ne tikai paplašinot produktu pieejamību, bet arī radot jaunas darba vietas un karjeras izaugsmes iespējas “Maxima” darbiniekiem visā Latvijas teritorijā.
 
Ieguldījums tautsaimniecībā un sabiedrības atbalsts
 
Līdz ar uzņēmuma izaugsmi, “Maxima Latvija” būtisku pienesumu radījusi arī Latvijas tautsaimniecībai - kopējās “Maxima” investīcijas Latvijā pēdējo piecu gadu laikā pārsniedza 100 miljonus eiro un tikpat lielu summu nodokļos uzņēmums samaksāja valsts budžetā pēdējo trīs gadu laikā. Būtiski uzņēmuma ieguldījumi ir veikti dažādās sociālās un sabiedriski nozīmīgās iniciatīvās, lai veicinātu sabiedrības izpratni par sportisku un veselīgu dzīvesveidu, nodrošinātu visiem bērniem vienādas iespējas izaugt veseliem, kā arī atbalstītu dažādas sociāli maznodrošinātas sabiedrības grupas. “Maxima Latvija” sniedz ilggadēju atbalstu rehabilitācijas centram "Poga", Ziedot.lv,   Latvijas Hokeja federācijai, Latvijas Vieglatlētikas savienībai, Latvijas Orientēšanās federācijai, Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas fondam, Latvijas Samariešu apvienībai, jauniešu ielu sporta kustībai "Ghetto Games", kā arī daudzām citām sabiedriskā labuma organizācijām visā Latvijā.
 
 
 
Informācija medijiem:                                                                                                                                 
Liene Dupate-Ugule
SIA "Maxima Latvija" komunikācijas vadītāja
Tālrunis: +371 26425420
E-pasts: liene.dupate@maxima.lv
www.maxima.lv