Ar cieņu pret ozolu un skudrām, “Maxima” izziņo jauna veikala būvniecību

14. marts, 2024

Attīstot veikalu tīklu Pierīgā, “Maxima Latvija” uzsākusi veikala būvniecību Baložos, Baložu ielā 5. Veikala būvniecības procesā īpaši tiek domāts par apkārtējās vides saudzēšanu un ilgtspēju, rūpīgi pielāgojot būvniecību apkārtējās dabas prasībām un rūpējoties par veikala apkārtnē esošajām unikālajām dabas vērtībām - ozolu un aizsargājamām skudrām. “Maxima Latvija” plānotās investīcijas veikala izveidē pārsniedz 2,2 miljonus eiro. Plānots, ka “Maxima” veikals Baložos pircējus sagaidīs jau jūnijā, radot 25 jaunas darba vietas.

“Viena no mūsu nemainīgām prioritātēm ir būt tuvu Latvijas iedzīvotājiem, lai viss ikdienai nepieciešamais būtu ērti un izdevīgi iegādājams vienuviet un tuvu mājām. Tādēļ esam īpaši priecīgi, ka, attīstot veikalu tīklu, šīs vasaras sākumā durvis vērs “Maxima” pirmais veikals Baložos. Jauna veikala atvēršana mums nozīmē ne vien sniegt iedzīvotājiem ērtu un mūsdienīgu iepirkšanos, bet arī attīstīt apkārtējo vidi un pilnveidot infrastruktūru gan veikala apmeklētāju, gan apkārtnes iedzīvotāju ērtībām. To esam ņēmuši vērā arī Baložu veikala būvniecībā, rūpējoties ne tikai par mūsdienīgu veikala vidi un ilgtspējīgu ēku, bet pievēršot īpašu vērību apkārtējās dabas saudzēšanai un uzlabošanai,” stāsta Viktors Novikovs, “Maxima Latvija” nekustamo īpašumu  attīstības un būvniecības departamenta direktors.

“Maxima” veikala Baložos kopējā platība būs 889 m2, tai skaitā 550 m2 plaša tirdzniecības zāle pircēju ērtībām, vērienīga noliktava ar palīgtelpām 299 m2 platībā un 40 m2 plašas telpas darbiniekiem.

Jaunais veikals atradīsies ne vien aktīvi apdzīvotā un ģimeņu vidū iecienītā Pierīgas apkārtnē, bet arī skaistas dabas ieskautā teritorijā. Viens no veikala apkārtējās teritorijas lepnumiem ir ozols, kurā mājvietu radušas Latvijā aizsargājamās skudras. Šī iemesla dēļ veikala būvniecības procesā īpaši tiek domāts par ozola uzraudzību un sakopšanu, pirms darbu uzsākšanas konsultējoties ar mirmekologu (skudru speciālistu) un piesaistot speciālistus no uzņēmuma SIA “Labie koki”, lai nodrošinātu kokam papildu norobežojumu un veiktu ozola sakopšanu un vitalitātes uzlabošanu.

Pircēju ērtībām veikalā darbosies 7 kases, no kurām 5 būs pašapkalpošanās kases. Veikala konceptā īpaši domāts par ilgtspēju gan ēkas konstrukcijā, gan veikala apkārtnes labiekārtošanā un infrastruktūrā. Apkure veikala ēkā tiks nodrošināta, izmantojot siltumsūkņus, un konstruktīvie risinājumi pielāgoti tam, lai nākotnē uzstādītu arī saules baterijas. To pircēju ērtībām, kuri izmanto elektroauto, jaunā veikala autostāvvietā tiks izbūvēta elektroauto uzlādes stacija.

Informācija medijiem

Liene Dupate-Ugule

“Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja