393 jaunieši aizvadījuši vasaru, strādājot “Maxima” veikalos

09. septembris, 2022

Turpinot iepriekšējo gadu veiksmīgo praksi, šogad “Maxima Latvija” vasaras periodā sniegusi darbavietas 393 jauniešiem 73 veikalos 34 Latvijas pilsētās. Jauniešiem visas vasaras garumā bija iespēja iegūt specifiskas zināšanas un apgūt praktiskas iemaņas mazumtirdzniecībā, strādājot ar nozares vadošajiem speciālistiem, dažādās amata pozīcijās, piemēram, kā jaunākā pārdevēja palīgiem un zāles darbiniekiem.
 
“Jau pirms oficiālās reģistrēšanās vasaras darbam jutām patiesi lielu jauniešu interesi izmēģināt spēkus mazumtirdzniecībā tieši “Maxima” veikalos. Šis vasaras periods bija īpašs, jo piedāvājām lielāko vakanču skaitu kāds bijis kopš pandēmijas. Tā ir lieliska iespēja jauniešiem iegūt vērtīgu pirmo darba pieredzi un vienlaikus apgūt un uzlabot daudzas prasmes, kuras būs vērtīgas arī turpmākajās darba gaitās. Jaunajiem censoņiem bija iespēja strādāt gan veikalos, gan arī pārtikas ražošanas cehos. Visvairāk jaunieši vasaras darba iespēju izmantoja tieši Rīgā, kā arī citās lielākajās Latvijas pilsētās – Liepājā, Valmierā, Cēsīs un Jelgavā. Visiecienītākie šajā gadā bija tieši “X” formāta veikali,” stāsta Gunita Ķiesnere, “Maxima Latvija” personāla vadības direktore.
 
Dāvis Renārs programmas ietvaros strādāja “Maxima XX” veikalā Cēsīs. Par pieredzi Dāvis Renārs stāsta: “Šī bija mana pirmā pieredze darbam “Maxima” veikalā un visticamāk atgriezīšos šeit arī nākamajā vasarā. “Maxima” es strādāju visu augusta mēnesi un šajā laikā sanāca iepazīt citus kolēģus, apgūt jaunas prasmes, kā arī nopelnīt naudu sev vēlamajām lietām. Es biju zāles darbinieks un manos pienākumos ietilpa veikalu plauktu papildināšanā konkrētās veikala zonās, un ar laiku arī manā pārziņā esošās zonas palielinājās. Darbā man bija patiešām forši kolēģi – kā citi jaunieši, kuri līdzīgi kā es pavadīja kādu no vasaras mēnešiem strādājot, tā arī ilglaicīgie darbinieki. Mani patīkami pārsteidza, kā viss jaunajiem darbiniekiem tiek paskaidrots un iemācīts, un nevienā mirklī nebija sajūta, ka procesi notiek pašplūsmā. Ja citus jauniešus māc šaubas, vai izmantot iespēju vasarā strādāt, tad es pārliecinoši varu teikt, ka nevajag baidīties un izmēģināt savus spēkus “Maxima”!"
 
Strādājot kādā no “Maxima” veikaliem visā Latvijā, jauniešiem bija iespēja apgūt mazumtirdzniecības nozares darbības pamatprincipus, iepazīt veikala ikdienas procesus, attīstīt saskarsmes un komunikācijas prasmes, uzlabot spējas pielāgoties mainīgām situācijām, strādāt ar modernām tehnoloģijām, kā arī gūt praktiskas iemaņas, veicot pārdevēja palīga un zāles darbinieka pienākumus.
 
Darbavietas jauniešiem vasaras mēnešos tika nodrošinātas kopā 73 “Maxima” veikalos visā Latvijā – Ādažos, Aizputē, Alūksnē, Baldonē, Cēsīs, Daugavpilī, Dobelē, Gulbenē, Iecavā, Ikšķilē, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Ķekavā, Koknesē, Kuldīgā, Liepājā, Limbažos, Līvānos, Mārupē, Ogrē, Olainē, Piņķos, Preiļos, Rēzeknē, Rīgā, Rūjienā, Salacgrīvā, Salaspilī, Saldū, Siguldā, Smiltenē, Talsos, Ventspilī.

Informācija medijiem

Laura Bagātā

“Maxima Latvija” pārstāve SIA