Celies, cīnies, sarauj, Latvija – spēka vārdi, ko skandināsim Pasaules Čempionātā Hokejā

23. marts, 2023

Gatavojoties IIHF Pasaules Čempionātam Hokejā 2023, čempionāta Oficiālais Partneris “Maxima Latvija” no 13. februāra līdz 5. martam aicināja ikvienu hokeja fanu vai fanu kopas radīt unikālu atbalsta saukli vai ritmu. Desmit no kopā vairāk kā 50 iesūtītajiem ritmiem tika finālā, kurā īpaša žūrija lēma par uzvarētāja saukli, kas rībinās arēnas sienas, atbalstot Latvijas hokeja izlasi. Par uzvarētāju tika izvēlēts sauklis ar nosaukumu “Celies, Cīnies, Sarauj”.
 
Iesūtīt savu ritmu un piedalīties cīņā par 10 biļetēm uz kādu no Latvijas izlases spēlēm varēja ikviens, iesūtot video vai audio failu ar savu unikālo fanu ritmu vai saukli. Iesūtīto ritmu klāsts bija patiešām plašs un dažāds – tika iesaistīti gan bērni, gan mājdzīvnieki, gan darba kolektīvi. Tāpat arī tika izmantoti interesanti ritma “instrumenti” – sākot no plaukstu sišanas, līdz pat metāla katliem un bļodām. Biežāk izmantotie vārdi saukļos bija: Latvija, uzvara, ripa, vārti, turklāt vairākkārt tika izmantoti patriotiski, tikai latviešiem raksturīgi motīvi, ko arī augstu novērtēja žūrija.
 
Hokeja ritma žūrijas sastāvā bija hokeja eksperti un vēstneši – Jana Duļevska un Jēkabs Rēdlihs, grupas “Citi zēni” solists Jānis Pētersons, kā arī “Maxima Latvija” mārketinga departamenta direktore Gundega Laugale un mediju daļas vadītāja Madara Miķelsone. Žūrija ritmus vērtēja pēc pieciem kritērijiem: vai tas ir unikāls, vienkāršs, iedvesmojošs, skanīgs un ar potenciālu.
 
Lai gan kritēriji visiem bija vienādi, katrs no žūrijas locekļiem pievērsa uzmanību tieši sev svarīgiem aspektiem. “Faniem ir ļoti liela nozīme spēlēs, tieši tāpēc Covid-19 laikā varbūt negāja tik labi, jo fani dod neizmērojamu spēku. No iesūtītajiem ritmiem mēģināju sajust, vai tie motivētu uz laukuma spēlēt vēl labāk, vai tie ir pietiekami skanīgi un atbilst mūsu hokeja fanu kultūrai,” skaidro hokejists Jēkabs Rēdlihs. Savukārt mūziķis Jānis Pētersons vairāk klausījās pašu ritmu: “Izteikti pievērsu uzmanību ritmam, jo ir svarīgi, lai gan fani, gan spēlētāji uz laukuma tiktu “uzkurināti”. Ritmam jābūt pietiekami dinamiskam. Uzvarošais sauklis, manuprāt, ļoti organiski iederēsies hokeja spēlēs.”
 
Visiem žūrijas locekļiem bija izteikti divi favorīti - “Celies, Cīnies, Sarauj” un “Saule, Pērkons, Daugava”. Uzvarošais sauklis bija Janas Duļevskas favorīts jau no paša sākuma: “Izvēlētais sauklis ir skanīgs un, kā jau līdzjutēju ritmam pienākas,  ritmiski viegls  un atmiņā paliekošs. Jau pirmajā reizē to dzirdot, tas “iegraužas” prātā. Skandinot ritmu, rodas vēlme pievienoties fanu pulkam! Domāju, ka Latvijas izlases hokejistus iedvesmos un uzlādēs šis vienkāršais, bet emocionāli jaudīgais, uz priekšu dzenošais sauklis!” “Šie vārdi ir unikāli tikai latviešiem, citu valstu pārstāvji klausīsies un nesapratīs, ko saucam, taču tieši tas mūsu fanus vienos, savukārt pašus hokejistus tie “sapurinās”,” piebilda Gundega Laugale. Arī pārējie žūrijas locekļi piekrita, ka tieši šādam jābūt fanu ritmam – jaudīgam, ar skaidru vēstījumu un motivējošam.
 
Jaunā hokeja fanu ritma autori ne vien iegūs biļetes uz Latvijas izlases spēli IIHF Pasaules Čempionātā Hokejā 2023, bet arī piedzīvos, kā viņu ritms tiks iedzīvināts gan pārbaudes spēlēs, gan visu čempionāta laiku, un, iespējams, pat nostiprināsies kā viens no tradicionāliem hokeja saukļiem. Ar visiem iesūtītajiem hokeja ritmiem var iepazīties šeit: www.maxima.lv/ritms.
 
IHF Pasaules Čempionāts Hokejā 2023 norisināsies no šī gada 12. maija līdz 28. maijam Tamperē (Somija) un Rīgā. Pirmā Latvijas izlases spēle paredzēta jau pirmajā čempionāta dienā – 12. maijā pret Kanādas hokeja izlasi.

Informācija medijiem

Laura Bagātā

“Maxima Latvija” pārstāve SIA