“Maxima” izsludina pieteikšanos 17. Latvijas ķirbju čempionātam

03. oktobris, 2022

“Maxima” aicina ikvienu ķirbju audzēšanas entuziastu piedalīties ikgadējā “Latvijas lielākā ķirbja čempionātā” un pieteikt konkursam sava dārza lielākās dižogas. Uzvarētāji tiks noskaidroti 19. oktobrī, kad jau 17. reizi desmit brangākos ķirbjus mērīs un svērs Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā.
 
Ķirbjus konkursam var pieteikt līdz 10. oktobrim (ieskaitot), nosūtot ķirbja apkārtmēru gan horizontāli, gan vertikāli, kā arī dižogas atrašanās vietu un savu kontaktinformāciju uz e-pasta adresi maxima@mmacomms.lv ar norādi “Pieteikums konkursam “Latvijas lielākā ķirbja čempionāts””.Par iekļūšanu finālā visus pretendentus organizatori informēs personīgi līdz 12. oktobrim. Šogad “Latvijas lielākā ķirbja čempionāts” notiks 19. oktobrī, plkst. 11.00, Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā, aicinot interesentus gan piedalīties dažādās aktivitātēs, gan būt lieciniekiem čempionāta uzvarētāja noteikšanā.
 
Pērn kopumā tika pieteikti 19 ķirbji no tādiem Latvijas novadiem kā Dobeles, Kuldīgas, Ādažu, Olaines un Dienvidkurzemes novada, – un vērienīgāko dižogu izaudzēja Irina Badovska no Kuldīgas novada, ķirbim sasniedzot 294 kg svaru un 355x277 cm apkārtmēru. Latvijas lielākā ķirbja rekords šobrīd ir 574 kg un to 2018. gadā uzstādīja Luīzas Neimanes Kuldīgas novadā audzētais ķirbis.

Informācija medijiem

Laura Bagātā

“Maxima Latvija” pārstāve SIA