• KLUBS •

Receptes

10 min
Sarežģītības pakāpe

Cukīni „nūdeles" ar dillēm

Jau iepriekš esmu rakstījusi par dažādiem ēdieniem, kas bērniem šķiet jau ierasts, iemīļots ēdiens, bet tie nezina, ka mammas viltīgi tajos ir paslēpušas kādus vērtīgus dārzeņus vai piedevas. Tā es izmēģināju savam bērnam piedāvāt cukīni nūdeles, kas patiesībā ir smalki sagriezts tīrs cukīni - svaigs vai blanšēts, sajaukts ar gardu avokado-diļļu mērci. Šī būs lieliska maltīte arī pašiem vecākiem svaigajā pavasarī, kad organisms prasīt prasa zaļumus. 
 
Sastāvdaļas:
1 cukīni
1 bunte diļļu
1 avokado
1 citrona sula
2 ēdamkarotes olīveļļas
Sāls/pipari
 
Ar rīves mizojamo cukīni sagriež garās, nūdelēm līdzīgas strēmelēs. Ja negrib pavisam svaigu cukīni, tad šīs strēmeles var noblanšēt sālsūdenī, iemērcot verdošā ūdenī, paturot minūti un paliekot zem auksta ūdens, lai tās neturpinātu vārīšanās procesu. Blenderī liek avokado, dilles, citronu sulu, garšvielas un olīveļļu. Visu sablendē, līdz izveidojas viendabīga masa. Mērci sajauc kopā ar cukīni. Pasniedz vienu pašu vai kā piedevu citiem ēdieniem. 
 
Līva Liepiņa
“Esmu divu bērnu mamma, kurai ļoti patīk gatavot ēst. Tā kā vecākais bērns jau ēd pats, taču jaunākā nupat ir atklājusi pirmo garšu pasauli, lielu daļu manas ikdienas aizņem ēst gatavošana kā vienam, tā otrai. Zinu, ka mums visām gribas būt labām mammām, kas iepriecina mazos ar interesantu un veselīgu ēdienu, taču bieži mēdz trūkt laika un ideju. Tāpēc man ir padomā pāris vieglas un veselīgas receptes, ar kurām šeit dalīšos. Ieskaties un iedvesmojies!”
Iesakām arī:

Mūsu pakalpojumiVisi pakalpojumi

Rēķinu apmaksa Dāvanu kartes Transportu biļetes Latvijas loto Makšķerēšanas kartes