Galvenais – iet kustēties! Ābeļu ģimenes stāsts.

Jeļena un Māris Ābeles ir mīloši vecāki divām atvasēm, divpadsmitgadīgajam Rodrigo un divgadīgajai Leilai. Ģimenes steidzīgā ikdiena nozīmē rūpīgu laika plānošanu jeb, mammas Jeļenas vārdiem: “Mums visu laiku notiek menedžments.” Tomēr viņa to pasaka tik viegli, starojoši un enerģiski, ka neatstāj sajūta: būt kustībā – tas ir šīs ģimenes moto.

Māris dienē Militārajā policijā un ir Valsts prezidenta apsardzes vada komandieris. Viņš vienmēr ar sportu bijis uz “tu”, bērnībā aizrāvies ar volejbolu, vēlāk ar slēpošanu un skriešanu. Jeļena kopš divpadsmit gadu vecuma nodarbojas ar vieglatlētiku. Ikdienā viņa strādā par sporta skolotāju un vispusīgās fiziskās sagatavotības un vieglatlētikas treneri.

Neatstāj sajūta: būt kustībā – tas ir šīs ģimenes moto.

Sportisko garu pārmantojušas arī abas Ābeļu ģimenes atvases – 12 gadus vecais Rodrigo apmeklē trīs vieglatlētikas un trīs džudo treniņus nedēļā, un arī mazā Leila kopš agras bērnības tiek radināta pie fiziskām aktivitātēm un sportiska dzīvesveida.

IR JĀĻAUJ BĒRNIEM KUSTĒTIES!

Mēs, protams, gribētu meitu virzīt vieglatlētikā, bet mūsdienās ir tik daudz iespēju, ko darīt, ar ko nodarboties, tāpēc rēķināmies, ka var pienākt diena, kad viņa teiks – mammu, tēti, negribu vieglatlētiku, gribu dejot! Un mēs pavisam noteikti to atbalstīsim,” sola sportiskie vecāki.

Ābeļu pāris ir vienisprātis, ka “vecākiem ir jāļauj bērniem kustēties, jo caur kustībām mazais kļūst veiklāks un drošāks”. Viņuprāt, jo bagātāka veidojas bērna pieredze bērnībā, jo vieglāk ir pārvarēt dzīves šķēršļus, esot pieaugušam. Īpaši maziem bērniņiem ir nepieciešamas stafetes un rotaļas, jo tās māca sadarboties, strādāt komandā.

“Ja bērnībā pierod pie disciplīnas, tad tā seko līdzi arī tālākajā dzīvē, darbā un citās jomās. Disciplīna ir viens no vērtīgākajiem ieguvumiem, ko sniedz nodarbošanās ar sportu jau no bērnības,” pārliecināts ir ģimenes tētis Māris, un viņam piekrīt arī sieva.

Viņi prot sadalīt savu laiku, jo ir pieraduši pie disciplīnas un noteikta grafika.

“Sports palielina spēju koncentrēties, un sportistiem ikdienā daudzas lietas padodas vieglāk. Viņi prot sadalīt savu laiku, jo ir pieraduši pie disciplīnas un noteikta grafika,” sporta nozīmi bērna attīstībā uzsver enerģiskās Ābeļu ģimenes mamma Jeļena.

SPORTS KĀ DZĪVESVEIDS

Tāpat sportam ir liela nozīme bērna socializācijā ar vienaudžiem, un nereti nejaušas iepazīšanās pārtop ilglaicīgā un stiprā draudzībā. Vecākiem tas turpretī nozīmē lielāku drošību par savas atvases gaitām. “Man ir svarīgi bērnam likt apzināties, ka sports ir ne tikai labs un veselīgs, bet tā ir arī draudzība, kopīgs, saturīgi pavadīts laiks. Ja dzīvē būs situācijas, kad vecāki nesapratīs, tad, visticamāk, draugi un treniņu biedri gan sapratīs,” pārliecināta ir Jeļena.

Ābeļu ģimenes mamma mudina arī citas ģimenes savā ikdienā iekļaut fiziskas aktivitātes: “Tieši tāpat kā mums, pieaugušajiem, pēc garas dienas birojā nereti ir sajūta, ka gribas to visu, kas dienas laikā sakrājies, kaut kur atstāt, arī bērniem galvā raisās dažādas domas. Es ieteiktu visām ģimenēm sākt ar kopīgām pastaigām vai rotaļu laukuma apmeklējumu. Iziet ārā, izsportoties, izkustēties, izlādēties, uzņemt jaunu enerģiju. Pats galvenais – iet un kustēties.”

Mūsu pakalpojumi Visi pakalpojumi

Rēķinu apmaksa Dāvanu kartes Transportu biļetes Latvijas loto Makšķerēšanas kartes